سرشماری اداره محصول مهندسی پروانه

سرشماری: اداره محصول مهندسی پروانه خوزستان استاندارد مصالح ساختمانی صدور 50 پروانه

گت بلاگز اجتماعی صندوق‌های بی‌دفاعی که طعمه سارقان می‌شوند

چند سالی است که معضل دزدی از صندوق‌های صدقات در کلانشهرهای بزرگ مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران مشکلاتی را از جمله بی‌اعتمادی مردم نسبت به پرداخت صدقه ایجاد

صندوق‌های بی‌دفاعی که طعمه سارقان می‌شوند

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ مردم از گذشته های دور جهت کمک به همنوعان و نیازمندان احساس وظیفه داشتند و هر کس با هر توان مالی تلاش در باز کردن گره ای از پرسشها محرومان دارد که یکی از این راه ها، پرداخت صدقه در صندوق های صدقات است.
با وجود اشتیاق مردم نسبت به پرداخت صدقه در صندوق های صدقات، ولی چند سالی است که دزدی از این صندوق ها مرسوم شده است تا جایی که سارقان در روز روشن به آسانی با ابزارهای خاص خود، وجوه داخل صندوق را تخلیه می کنند و متاسفانه دیدن این تصویرهای جهت مردم تبدیل به عادت شده است است و تصویر العملی نشان نمی دهند که این روند موجب کم کردن رغبت و اعتماد مردم نسبت به پرداخت صدقه در صندوق های صدقات می شود.

عبارات مهم : صندوق

معمولا سارقان این صندوق ها معتادان و سارقان خرده پا هستند ولی گاهی افرادی را نیز با ظاهری آراسته، مشغول به انجام این کار مشاهده می کنیم که شاید باورش جهت انسان سخت باشد که این شخص سارق باشد.

*ایمن سازی صندوق های صدقات جهت جلوگیری از دستبرد سارقان

موضوع دزدی از صندوق های صدقات فراگیر نیست بلکه تنها 5 درصد از صندوق های بزرگ شهری موجود در معابر عمومی، میادین و مسیرهای پرتردد هستند که در سال های اخیر زیاد در معرض دستبرد قرار گرفته اند.
بر این اساس کمیته فنی مطالعات کارشناسی، نحوه دستبرد و شیوه آسیب به صندوق ها را بررسی کرده که در نتیجه، فرآیند عوض کردن قفل و شیار ورودی جهت وجوهات در دستورکار قرار داده شد و به دنبال آن تغییراتی در شیار ورودی صندوق ها با نشانه جلوگیری از دزدی انجام شد و تاکنون حدود 2 هزار صندوق دراستان پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز ایمن سازی شده است که نتیجه های قابل قبولی هم داشته هست. همچنین به منظور جلوگیری از دستبرد صندوق صدقات، طراحی صندوق ها با شکل و شمایل جدید، متناسب با مبلمان شهری و ایمن سازی آن ها از برنامه ها و کارها آتی کمیته امداد است.
در سال گذشته 12 گام اساسی جهت ساماندهی صندوق های صدقات از جمله استقرارصندوق ها در محل مناسب ، طبقه بندی مشترکان صدقات، نحوه ارتباط گیری و تجهیز امکانات صندوق ها به صورت الکترونیکی صورت گرفته که تا اوایل اسفند ماه سال 95 حدود 10 گام آن اجرایی شد.
ابوالقاسم رستگار مدیرکل صدقات و امور اجرایی همکاری های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) در این رابطه اظهار کرد: در جهت ایمن سازی صندوق های صدقات در سال 95، اقداماتی از جمله ساماندهی صندوق های نزدیک به یکدیگر و یا مستقر در اماکن نامناسب و ناایمن صورت گرفته و صندوق های کم بازده به نقاط مناسب انتقال یافته اند که این روند به صورت مستمر در حال انجام است همچنین 30 هزار صندوق با قفل رمزی و عوض کردن شکل دهانه ورودی اصلاح شده است اند.
وی توسعه صندوق های موجود در منازل و اماکن سربسته را از جمله کارها کمیته امداد در جهت ایمن سازی صندوق های صدقات بیان کرد و افزود: به دنبال طراحی صندوق، متناسب با هر مکان مانند هتل ها، فرودگاه ها و غیره همچنین کم کردن تعداد صندوق های موجود در سطح معابر و پیاده روها هستیم.

*پرداخت صدقه الکترونیکی تنها راه کوتاه کردن دست سارقان از صدقات

پرویز فتاح مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: از جمله بااهمیت ترین کارها کمیته امداد جهت جلوگیری از دزدی صندوق های صدقات، ایجاد صندوق الکترونیکی و دریافت صدقه از طریق پیامک و روش های الکترونیکی است که می تواند دست معتادان و سارقان را از دزدی صدقات کوتاه کند.
استفاده از روش های الکترونیکی جهت پرداخت صدقات از سوی مردم نه تنها باعث کوتاه شدن دست سارقان از کمک های مردمی و حق نیازمندان شده است بلکه موجب براق سازی عملکرد کمیته امداد، تسریع و سهولت جهت پرداخت صدقه و در نهایت جلب اعتماد مردم به روند کمک رسانی به محرومان از طریق این نهاد می شود.
گفتنی هست؛ از طریق شماره تماس گویای 7355 نیکوکاران می توانند در پرداخت صدقه الکترونیکی و سایر کارها خیرخواهانه شرکت کنند.
گزارش از زهرا ریاحی

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صندوق | جلوگیری | کمیته امداد | الکترونیکی | صندوق صدقات | روش های الکترونیکی | اعتماد مردم | شفاف سازی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog